Witryna chłodnicza – jak dobrać odpowiednią?

Choć spożywanie dań angażuje głównie zmysł smaku i węchu, jemy również oczami – pięknie skomponowane danie może być dla nich prawdziwą ucztą. W przypadku wizyty w kawiarni czy cukierni kuszący wygląd ciastka, czy deseru może sprawić, że klienci wydadzą u Ciebie znacznie więcej, niż początkowo planowali. Warto to ułatwić, inwestując w odpowiednio dobraną witryne chłodniczą. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich doborze.

Korzystanie z witryny chłodniczej i witryn cukierniczych ma głównie praktyczny wymiar. W cukierni, kawiarni czy barze takie przeszklone elementy wyposażenia z kontrolowaną temperaturą to świetny sposób na komfortowe przechowywanie napojów i dań w gotowości do spożycia. Zwłaszcza lodowe i kremowe desery czy piwa wymagają odpowiedniego chłodzenia. Słodkości często są przygotowywane wcześniej, aby można było szybko i łatwo je serwować – ale utrzymanie przez nie odpowiedniej konsystencji i temperatury jest niemożliwe bez właściwie dobra witryna chłodnicza.

Nie zapominajmy jednak również, że ważną rolą witryny chłodniczej tego typu jest ekspozycja – to w końcu właśnie z tego względu jest przeszklona. Szkło pozwala wyeksponować apetyczny wygląd dań i produktów, zwłaszcza jeśli jest właściwie dobrane. Dlatego właśnie, szukając odpowiednich witryn chłodniczych, warto zwracać uwagę na jego przejrzystość. Nie powinno mieć żadnej wyraźnej tekstury czy barwy, która mogłaby zakłamywać wygląd zawartości.

Witryna chłodnicza – do czego ją wykorzystać?

Zastosowanie witryny chłodniczej jest dosyć wszechstronne. Można spotkać ją zarówno w sklepach spożywczych, jak również lokalach gastronomicznych: cukierniach, piekarniach, kawiarniach, czy restauracjach. W przypadku tych ostatnich, w szafach chłodniczych zazwyczaj eksponowane są desery, które mają kusić klientów swoim apetycznym wyglądem. Zdarza się również, że trzymane sa w nich wina musujące i białe, z którymi klienci mogą się zapoznać, oraz inne napoje alkoholowe wymagające schłodzenia, jak choćby piwo.

Dobór witryny chłodniczej

Wybierając witrynę chłodniczą, warto zwrócić uwagę na termostat i możliwości regulacji temperatury. Ważne jest również oświetlenie – najlepiej energooszczędne żarówki LED. Witryna chłodnicza najczęściej powstaje ze stali nierdzewnej, która umożliwia długoletnie funkcjonowanie bez żadnego uszczerbku, nawet przy najniższych temperaturach. Oczywiście, istotna jest również kwestia estetyczna, zwłaszcza jeśli witryna chłodnicza ma zostać umiejscowiona w pobliżu lady czy baru.

Potrzebna Ci wysokiej jakości witryna chłodnicza? Sprawdź modele dostępne na Gastroprodukt.pl.