Jak działają serum z retinolem?

retinol jest formą witaminy A. W swojej syntetycznej postaci nazywa się go kwasem retinowym i jest pozyskiwany z awokado. Z tego owocu pochodzą jego pochodne, takie jak tretinoina, izotretinoina, retinol, kwas retinowy. Jest skutecznym zabiegiem na trądzik, zmarszczki i niedobory pigmentacji skóry. W ten sam sposób naturalna forma może być bardzo skuteczna. Jeśli chcesz w pełni korzystać z kremu Retinol, musisz stosować go prawidłowo i regularnie.

 

Jeśli zastosujesz się do wskazówek na butelce, balsam lub krem retinol powinien zapewnić stopniowy, ale widoczny efekt. Krem nakłada się raz lub dwa razy dziennie na dotknięty obszar. Aby zapobiec pojawianiu się drobnych zmarszczek, musisz to robić dwa razy dziennie i co najmniej pół godziny przed pójściem spać. Jeśli zastosujesz krem na noc Retinol, natychmiast zauważysz efekty.

 

Jak wspomniano wcześniej, jeśli używasz kremów pod oczy z retinolem, będziesz musiał to robić dwa razy dziennie. Krem nakładany jest na skórę właściwą (druga warstwa skóry) i działa chłodząco, wygładzając powierzchnię. Zmniejsza to widoczność drobnych linii, zmarszczek i worków pod oczami. Ze względu na wpływ Retinolu na skórę, osoby cierpiące na trądzik torbielowaty zobaczą dramatyczne rezultaty już po kilku miesiącach.

 

Kolejną ważną cechą Retinolu jest to, że powoduje redukcję zmarszczek. Zmarszczki są wynikiem utraty przez skórę kolagenu i elastyny. Jeśli używasz Retinolu i chcesz zachować młodzieńczą konsystencję, natychmiast przestań używać swoich produktów. Retinol na niewiele się zda, jeśli produkt nie zapewni odpowiedniej konsystencji dla Twojej skóry.

 

Jedną z najczęstszych skarg użytkowników na retinoidy jest to, że powodują zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie i łuszczenie. Wiele składników zostało zidentyfikowanych jako powodujące te skutki uboczne. Większość kremów pod oczy Dermalogica z retinolem zawiera alfahydroksykwasy lub kwasy AHA. Przykładem jest ich kwas azelainowy, który jest jednym z najsilniejszych dostępnych AHA.

 

Serum pod oczy Dermalogica retinol zawiera te kwasy AHA wraz z innymi pomocnymi naturalnymi składnikami. Ten produkt nie zawiera kwasu salicylowego, jak wiele innych marek, ale formuła jest ulepszona w porównaniu z innymi podobnymi produktami. W rzeczywistości jest lepszy. Kwas salicylowy jest składnikiem, który można znaleźć w wysokiej klasy peelingach i jest znany z wysuszania skóry, ale ten związek nie jest konieczny, gdy stosuje się najwyższej klasy retinoid.

 

Kolejnym ważnym składnikiem jest Aspergillus i jest on ważnym składnikiem kremu Retinol. Ten składnik pomaga złuszczać skórę i przywraca jej gładką i kremową konsystencję. Kremy z retinolem mają na ogół wyższe stężenia peptydów i elastyny, które są ważne dla przywrócenia normalnej tekstury skóry. Składnik Aspergillus pomaga zapobiegać zatykaniu się porów.

 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące rozpoczęcia stosowania retinolu lub innego produktu, skonsultuj się z lekarzem. Twój dermatolog będzie w stanie wskazać Ci właściwy kierunek stosowania dobrej jakości produktów do pielęgnacji skóry. Krem z retinolem to tylko jeden krok Twojego schematu do uzyskania skóry bez zmarszczek, na którą zasługujesz. Trzymając się z dala od słońca i stosując zdrową dietę, możesz zadbać o to, by Twoja skóra starzeje się z wdziękiem.

 

Niesamowite korzyści kremu z retinolem a-passioni wynikają z jego silnych przeciwutleniaczy. Przeciwutleniacze działają poprzez zwalczanie wolnych rodników, które mogą szkodzić naszemu zdrowiu i wyglądowi. Wolne rodniki powstają jako produkt uboczny ludzkiego organizmu, gdy nasz układ odpornościowy jest zagrożony. Przeciwutleniacze pomagają chronić nas przed tymi stresorami oksydacyjnymi, które mogą powodować starzenie się komórek i uszkodzenie skóry.

 

Najlepsze rezultaty osiąga się stosując Retinol Serum na noc. W dzień, kiedy nasza skóra jest najbardziej aktywna, serum Retinol nie przyniesie Ci rezultatów. Jeśli masz tłustą cerę, krem nakładaj tylko tam, gdzie Twój typ skóry tego potrzebuje. Idealne miejsca to policzki, okolice oczu, czoło i nos. Jeśli masz suchą skórę, serum Retinol zapewni Ci lepsze rezultaty niż jakiekolwiek inne produkty. Jak wspomniano wcześniej, jeśli masz tłustą cerę, krem ten należy nakładać równomiernie na całą twarz.

 

Słowo ostrzeżenia dotyczące retinolu i alergii. Ta witamina jest uważana za witaminę syntetyczną i może powodować poważne skutki uboczne, takie jak łuszczenie i zaczerwienienie, jeśli zostanie przyjęta w niewłaściwych dawkach. Z tego powodu przed użyciem jakiegokolwiek produktu Retinol należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę. Nie należy stosować Retinolu podczas ciąży lub w przypadku wcześniejszego stanu wątroby lub nerek.