انواع مختلف پزشکان قلب

بیش از یک نوع پزشک در جهان وجود دارد ، و هنگامی که افراد بیمار هستند ، عموماً باید با مراجعه به پزشک مراقبت از خانواده شروع کنند. سپس از نظر پزشک عمومی ، افراد بسته به مشکل آنها به انواع مختلف پزشکان دیگر ارجاع داده می شوند. برای افرادی که با قلب خود مشکل دارند یا ممکن است در سابقه خانوادگی خود مستعد ابتلا به مشکلات قلبی باشند ، متخصصان قلب پزشکانی هستند که باید به آنها مراجعه کنند. با این حال ، بیش از یک نوع پزشک قلب بسته به مشکل دقیق قلب وجود دارد.

برای بخشی از بدن که به اندازه قلب اهمیت دارد ، انواع مختلفی از پزشکان قلب وجود دارد که می توانند با مشکلات مربوط به خود عضله ، ریتم قلب و سیستم گردش خون که درگیر آن است ، برخورد کنند. با این حال ، برای افرادی که با انواع مختلف پزشکان قلب آشنا نیستند ، در اینجا اطلاعاتی در مورد آنها وجود دارد و آنها چه کار می کنند:

• متخصص قلب عمومی: اولین توقف برای افرادی که ممکن است مشکل قلبی داشته باشند ، متخصص قلب در مشهد  متخصص قلب عمومی است. این یک پزشک اصلی قلب است که کارهایی مانند نظارت بر سلامت کلی قلب و درمان برخی مشکلات را انجام می دهد ، اما در مورد مشکلات خاص ، این پزشک قلب بیمار خود را به سطح بعدی متخصص قلب ، که یک متخصص قلب مداخله ای است ، ارجاع می دهد.

• متخصص قلب مداخله ای: در حالی که متخصص قلب می تواند برخی از جراحی های اولیه را شامل قلب انجام دهد ، متخصص قلب مداخله مشکلات قلبی خاص تری را درمان می کند و این مشکلات عبارتند از بیماری عروق کرونر ، بیماری های دریچه های قلب و بیماری عروق محیطی. متداول ترین روشی که این متخصصان قلب انجام می دهند ، آنژیوپلاستی است ، یعنی زمانی که یک بالون به منظور کمک به جریان خون به قلب به داخل شریان وارد می شود.

• الکتروفیزیولوژیست: این نوع پزشک قلب دارای ناحیه بسیار خاصی از قلب است و این شیوه ای است که قلب می تپد. برای گردش مناسب خون در بدن ، قلب باید به شیوه خاصی بتپد. آزمایشاتی وجود دارد که متخصص فیزیولوژی الکتریکی باید انجام دهد تا مشخص شود چه اتفاقی در حال رخ دادن است و در صورت نیاز به انجام یک عمل ، این پزشک می تواند این کار را انجام دهد.

• متخصص قلب اطفال: پزشکان اطفال به کودکانی که ممکن است با نوعی ناهنجاری قلبی به دنیا آمده باشند کمک می کنند. برای اطمینان از عملکرد صحیح قلب در کودک ، پزشک متخصص اطفال آزمایشاتی را در مطب انجام می دهد و مطمئن می شود که همه چیز به خوبی رشد می کند و این کودک در بزرگسالی رشد می کند.

یک متخصص قلب معمولی می تواند سلامت عمومی قلب را انجام دهد ، اما اگر کسی نیاز به عمل قلب داشته باشد ، متخصصان قلب دیگری نیز در زمینه عمل قلب برای انجام کارهایی مانند پاکسازی عروق و ترمیم دریچه ها تخصص دارند. همچنین انواع مختلفی از پزشکان قلب وجود دارد که می توانند کارهایی مانند نظارت بر قلب برای اطمینان از سلامت قلب و همچنین درمان بیماری های مختلف انجام دهند.